Salone del Mobile — 2024: «Materia Natura», або Тиждень дизайну в Мілані в «Rho Fiera Milano»

Игорь Коваленко | 15:00 03.04.2024 | 562

Хочемо нагадати нашим читачам, що, як і було оголошено, Тиждень дизайну в Мілані — 2024 — або, інакше кажучи, Salone del Mobile – 2024 — пройде з 16 по 21 квітня цього року в Мілані. За традицією Salone del Mobile — 2024 розпочнеться у вівторок, 16 квітня, та прийме відвідувачів у залах виставкового центра «Rho Fiera Milano».

Salone del Mobile - 2024: "Materia Natura", або Тиждень дизайну в Мілані в «Rho Fiera Milano»

 

Salone del Mobile – 2024

Основна тема Salone del Mobile — 2024 визначена організаторами івента як «Materia Natura» — ця концепція заохочує вдумливу культуру дизайну, закріплюючи глибокий зв’язок між цими двома ключовими словами. Підкреслюючи стійкість як керівний принцип та фундаментальну цінність у творчих та дизайнерських процесах, ця тема пропонує глибоке дослідження взаємодії між матерією та природою.

Протягом усієї нашої історії постійне споглядання природи людиною зміцнило її у нашій свідомості як щось окреме від нас самих. Однак саме у відносинах людства з природою простежується їхній гармонійний взаємозв’язок. Сьогодні саме поняття «природа» є постійним нагадуванням про актуальні сучасні проблеми та закликає до просування проектів, переважно спрямованих на максимально стійкі та екологічно чисті рішення. Водночас поняття «матерія» ініціює природний діалог з дизайном, творчим мисленням та прагненням уявити нескінченні та правдоподібні трансформації.

Спираючись на тематику минулих видань Fuorisalone (канал просування Salone del Mobile – прим. ред.) — зокрема таких, як «Forme dell’Abitare», «Tra Spazio e Tempo» та «Laboratorio Futuro» — тема «Materia Natura», яку піднімає Salone del Mobile – 2024, ставить стійкість процесу дизайнерської творчості на передній план, сприймаючи його як керівний принцип.

Тема Salone del Mobile – 2024 надає дизайнерам чудову можливість вивчити та розкрити різні аспекти, в яких природа може бути джерелом натхнення, матеріалом для дизайну та спрямовуючою силою для створення стійкого майбутнього. Основні питання, які будуть поставлені на Salone del Mobile – 2024, присвячені значенню інновацій у сфері промислового дизайну. Особливу увагу буде приділено розвитку дедалі більше людиноцентричної та інклюзивної культури, в якій пріоритет надається спільнотам та окремим людям. Крім того, буде наголошено на необхідності міждисциплінарного діалогу в різних культурних областях.

На закінчення слід зазначити, що сталий розвиток — область, у якій Salone del Mobile вже досяг багато чого — буде максимально підкреслено. До речі, Salone del Mobile – 2024 отримав сертифікат ISO 20121 щодо сталого управління подіями в останній редакції. Як було оголошено під час Worldwide Tour, процес, розпочатий з Euroluce – 2023, що перетворив спеціальні павільйони на криволінійні доріжки з місцями для відпочинку та культурних розваг, буде продовжено під час Salone del Mobile – 2024.

Компанії «Lombardini22» (провідна група на італійській архітектурній та інженерній сцені – прим. ред.) вкотре довірили реорганізацію, забезпечивши плавну еволюцію просторової динаміки заходу: відійшовши від традиційного декумануса (у містобудуванні Римської імперії – вулиця міста, військового табору чи колонії, орієнтована зі сходу на захід – прим. ред.), новий підхід черпає натхнення із концентричного принципу містобудування. У дизайні павільйонів Salone del Mobile – 2024 використані внутрішні кільцеві бульвари, з яких експоненти дивляться з обох боків, що нагадує вітрини магазинів на вулиці в центрі міста.

Salone del Mobile – 2024 обіцяє стати поєднанням креативності, сталого розвитку та далекоглядного дизайнерського мислення. Оскільки в центрі уваги буде вищезгаданий принцип «Materia Natura», учасники Salone del Mobile – 2024 можуть очікувати, що цей тиждень буде наповнений захоплюючими враженнями і дискусіями  та стане справжнім святом дизайну – не лише естетичного, а й екологічно свідомого. Salone del Mobile – 2024 з його інноваційним плануванням та прихильністю до сталого розвитку зможе служити незаперечним свідченням еволюції заходу, яка гарантує, що він залишиться в авангарді світового дизайну.

Насамкінець – трохи про те, як придбати вхідні квитки на Salone del Mobile – 2024. Звичайно, захід передусім призначений для відвідувачів-фахівців, але він також відкритий для широкої публіки – у суботу, 20 квітня, та в неділю, 21 квітня. Відвідування студентами передбачається 19, 20 та 21 квітня. При цьому до кожної категорії відвідувачів застосовуються різні правила входу, так що при купівлі вхідних квитків вам потрібно переконатися, що ви купуєте правильний тип квитка («торговий оператор» або «широка публіка»).

Архітектори та дизайнери, дистриб’ютори та роздрібні торговці, експортери та імпортери, що управляють об’єктами, генеральні підрядники, декоратори інтер’єрів, дизайнери по світу – всі ці особи кваліфікуються як торгові оператори. Ті, хто не може визначити, до якої категорії вони належать (публічні чи комерційні), повинні написати на адресу Tickets@salonemilano.it , докладно описавши свою професійну сферу. А для того, щоб придбати квитки, вам потрібно перейти за посиланням

P. S. Квитки на Salone del Mobile – 2024 можна придбати онлайн за зниженою ціною до 12 квітня включно – у цьому випадку ціна одного квитка становитиме 50,00 євро. З 13 квітня діятимуть повні ціни: онлайн (з 13 по 21 квітня) – 60,00 євро, на місці (з 16 по 21 квітня) – 70,00 євро.