Виставка «Адам» у «Зеленій канапі»: найдавніший в світі матеріал, або втілення дуалізму матеріального та ідеального

Игорь Коваленко | 11:45 08.04.2024 | 506

Як ми неодноразово вже казали в нашіх публікаціях, за ті два з лишком роки, що Україна змушена вести непримирену війну з підступним агресором, життя внесло свої корективи мало не во всі постулати, які ще недавно здавалися нам незаперечними істинами. Якщо взяти, наприклад, сталий вираз «коли говорять гармати, музи мовчать», сьогодні він зовсім не відповідає дійсності. Судячи по кількості художніх виставок, котрі проходять сьогодні в різних містах країни (про деякі з них ми вам розповідали ), музи сьогодні говорять в повний голос – і, мабуть, не в останню чергу для того, щоб гармати скоріш замовкли. Так, зовсім нещодавно у відомій львівській арт-галереї «Зелена канапа» відкрилась виставка «Адам» творів Ігоря Берези, з якою ми сьогодні хочемо вас познайомити.

Виставка «Адам» у «Зеленій канапі»: найдавніший в світі матеріал, або втілення дуалізму матеріального та ідеального

 

Виставка «Адам» у «Зеленій канапі»

Як всім нам чудово відомо, найдавнішим в світі матеріалом можна назвати глину, з якої, як стверджує Біблія, була створена перша людина – Адам, за легендою, був зліплений саме з глини.

 

Саме цьому матеріалу й присв’ячена виставка «Адам».  Художник  використовує саме глину, тому виставка «Адам» сприймається як діалог, який митець немов веде з цим прадавнім матеріалом.

Глина дозволяє йому відобразити усю глибину людської природи і передати красу і первісну силу тіла засобами пластики – про ці наші властивості й свідчить виставка «Адам».

Виставка «Адам» запрошує нас замислитись над власною ідентичністю та нашим місцем у світі, надати можливість побачити звичні речі з нової перспективи.

Кожен чоловічий торс на виставці є унікальним, кожна робота – це роздум про те, як ми сприймаємо себе і світ.

Виставка «Адам» — це втілення дуалізму матеріального та ідеального, де глина (хоча, власно, вже не глина, а шамот) як елемент Землі символізує фізичну оболонку, тіло, а мистецькі форми — відлуння вічних ідей.

Виставка «Адам» в галереї Зелена канапа — це десять керамічних торсів та вісім керамічних пластів, що були створені митцем майже за чверть сторіччя — з 2000 -го до 2024 — го років.

Виставка «Адам» чекає на відвідувачів  з 2 по 28 квітня. Вхід на виставку вільний. Виставка працює кожного дня, крім понеділка, з 12-00 до19-00, за адресою м. Львів, вул. Вірменська, 7. Усю інформацію про виставку ви зможете отримати за тел. 032 235 75 49, 050 66 50 603 або перейшовши за посиланням – отже, як то кажуть, приємного перегляду.