Персональна виставка Міри Бачкур «Гетсиманський сад»: перформанс із символічним жертвопринесенням та відеофіксацією

Игорь Коваленко | 15:37 30.07.2023 | 1033

Як усім нам чудово відомо, життя вносить свої корективи абсолютно в усе, причому це стосується не лише матеріального, а й духовного аспекту нашого, так би мовити, екзістансу. Наприклад, така відома давньоримська парадигма, як «Inter anna silent Musae» — або, інакше кажучи, мистецтво відходить на другий план, коли країна веде військові дії — сьогодні вже не сприймається як безумовна аксіома. Тож немає нічого дивного, що навіть під час війни в нашій країні регулярно відбуваються мистецькі виставки. Наприклад, першого серпня цього року у відомій львівській галереї «Зелена канапа» відкриється персональна виставка Міри Бачкур «Гетсиманський сад». (Для тих, хто не надто добре знайомий з Новим Завітом, нагадаємо, що Гетсиманський сад згадується у євангелістів як місце, в якому був схоплений Ісус Христос – прим. ред.).

Персональна виставка Міри Бачкур «Гетсиманський сад»: перформанс із символічним жертвопринесенням та відеофіксацією

Персональна виставка Міри Бачкур «Гетсиманський сад»

Чому в нашому житті відбуваються ті чи інші події? Це питання постійно звучить протягом усієї історії людства – з виникнення цивілізації і до нашого часу. Персональна виставка Міри Бачкур – чергова спроба відповісти на це «кляте питання». Колись простори всесвіту були безлюдні, і тільки сади були чудовою локацією для життя. Один із таких садів – Гетсиманський – і представляє персональна виставка місткині як «місце питань».

Персональна виставка Мири Бачкур – це можливість побачити не лише новий цикл графічних робіт місткині, виконаних у техніці «ціанотипія» на основі зроблених нею аналогових фотографій, а й виготовлену нею символічну фігуру ягняти.

До речі, персональна виставка передбачає проведення перформансу з відеофіксацією, а саме жертвопринесення (спалення) цього ягняти – перформанс відбудеться після сьомого серпня (остаточну дату ще не затверджено).

Ну, а тепер – кілька слів про місткиню. Миру Бачкур народилася 1990г. у Львові початкову художню освіту здобула у Львівському коледжі декоративного та прикладного мистецтва, після чого закінчила факультет дизайну інтер’єру ЛНАІ та присвятила себе виключно мистецтву – переважно живопису.

З того часу її твори експонуються та знаходяться у приватних колекціях в Україні, Австрії, Туреччині, Індії, Німеччині, Ізраїлі, Великій Британії, Іспанії, на Тайвані, в Італії та Сполучених Штатах. Ця персональна виставка – вже п’ята персональна виставка художниці (перед цим були «Ліміт», «Результат», «Medel» та «Vice Versa»).

Протягом кількох останніх років Міра Бачкур розкриває у своїх роботах теми жорстокості, жертовності та милосердя – саме тому її нова персональна виставка має таку «біблійну назву». Під час війни місткиня продовжує розвивати ці теми, оновлюючи при цьому лише способи та форми їхнього вираження.

Отже, персональна виставка Мири Бачкур відкриється першого серпня о 18-00 у галереї «Зелена канапа» за адресою м. Львів, вул. Вірменська, 7 та триватиме до двадцять першого серпня. Виставка «Гефсиманський сад» працюватиме щотижня (крім понеділка), з 12-00 до 19-00, вхід — вільний. Роботу, що вам сподобалася, ви зможете купити. Довідки за тел. 032-235-75-49, 050-665-06-03, або на e-mail www.artgreensofa.com — Олеся Домарадзька.