Арт-проект Фаїни Єренбург «Смак життя. Всупереч…»: картини, арт-шарфи та арт-сукні з принтами

Игорь Коваленко | 13:31 16.08.2023 | 1966

Поспішаємо повідомити наших читачів про те, що з 7 по 21 вересня цього року в празькій галереї Beseder (Lihovarská, 12, Praha 9) буде представлено арт-проект української художниці Фаїни Єренбург «Смак життя. Всупереч…». (Зазначимо у дужках, що цей арт-проект буде представлений у рамках іншого, більш масштабного арт-проекту Марини Кантор «JINÝ»: цей арт-проект має на меті познайомити широку публіку з роботами художників із країн, які колись були частиною Радянського Союзу або так званого соціалістичного табору, що для України сьогодні особливо актуально – саме тому арт-проект «JINÝ» відкриється виставкою арт-робіт української художниці.

Арт-проект Фаїни Єренбург «Смак життя. Всупереч…»: картини, арт-шарфи та арт-сукні з принтами

Арт-проект Фаїни Єренбург «Смак життя. Всупереч…»

Фаїна Єренбург чудово знайома багатьом українським дизайнерам та архітекторам як арт-директор українського інтер’єрного бренду Davis Casa, але, мабуть, не всі знають, що вже п’ятнадцять років Фаїна захоплюється живописом і створює абстрактні картини. Більше того, її роботи демонструвалися на чотирьох виставках, а саме – у «Superstudio Village» (Мілан, Італія), у «Королівській віллі» (Монза, Італія), у культурному центрі «Сан Гаетано» (Падуя, Італія) і нарешті , у галереї «MyOwnGallery» (Мілан, Італія). І більш того: одними картинами Фаїна Єренбург не обмежилася – втім, краще, напевно, надати слово автору.

– Я пишу картини вже п’ятнадцять років. Головне в живописі для мене – це колір та сюжет. При цьому сюжет я не беру, як то кажуть, «з голови» — сюжети приходить до мене з навколишнього світу. Я знаходжу сюжети для своїх картин, уважно розглядаючи природу, скульптуру, архітектурні об’єкти, предмети інтер’єру або якісь окремі фрагменти нашого побуту.

Другий основний елемент моєї творчості – це колір. Робота з кольором служить для мене своєрідною кольоротерапією. Чим гірша ситуація навколо, тим яскравіші мої картини. Зараз, у зв’язку з тим, що в Україні триває війна, мені буквально фізично не вистачає кольору.

Я пишу багато та яскраво – це мій особистий протест. Для мене колір – це життя. Саме за життя воює сьогодні моя країна, і мої картини – це мій особистий фронт, вони дарують людям енергію та підтримку, тобто, якщо можна так висловитися, роздають позитивний Wi-Fi.

У ці дні, коли життя стало практично чорно-білим, мені шалено захотілося кольори, яскравих фарб.

Я читала, що щось схоже відбувалося з художниками під час Другої світової війни. Мистецтвознавці кажуть, що абстракціонізм як течія в живописі, зародився саме в цей час – але я пам’ятаю це емоційною пам’яттю.

А рік тому я змогла нарешті втілити в життя свою давню мрію, а саме — створити колекцію шовкових хусток з принтами зі своїх картин.

А у співпраці з відомим fashion-дизайнером Федором Возіановим ми зробили колекцію арт – суконь.

Так мої найяскравіші картини стали принтами на тканині, потім, як за помахом чарівної палички, перетворилися на найтонші шовкові шарфи, а потім завдяки таланту Федора Возіанова на вулицях Києва з’явилися чудові сукні.

Буяння кольору, радість, позитивна енергія… Я думала, що це потрібно було тільки мені, але, схоже, я помилилася: цього зараз потребують дуже багато людей. Так у мій новий арт-проект – точніше, у його назву – увійшло слово «всупереч».

Мій арт-проект несе у собі ідею поєднання мистецтва з модою. Мистецтво зустрічається в повсякденному житті не так часто, оскільки зустрічається, як правило, в музеях або в житлах колекціонерів.

Мода, навпаки, завжди перебуває з нами у найближчому контакті, але, на відміну від мистецтва, дуже мінлива, і цьому абсолютно неможливо протистояти.

На мою думку, поєднання моди з мистецтвом може не тільки привнести елемент мистецтва в наше повсякденне життя і створити в кожному з нас відчуття причетності, а й дозволить предметам одягу та аксесуарам не виходити так швидко з моди.

Арт-проект Фаїни Єренбург «Смак життя. Всупереч…» — це:

— 15 картин розміру 1350 х 1350 (акрил, полотно, авторська техніка);

— 10 картин розміру 1000 х 1000 (друк на алюмінієвому композиті) для експонування, в тому числі, і на вулиці

— 15 шовкових арт — шарфів розміром 1400 х 1400

— 10 арт – суконь

Отже, запрошуємо всіх охочих оцінити арт-проект Фаїни Єренбург «Смак життя. Всупереч…» — арт-проект демонструватиметься з 7 по 21 вересня цього року в галереї Beseder (Lihovarská, 12, Praha 9).