Игорь Коваленко | 18:00 19.11.2023 | 4480
Багато хто з нас ще пам’ятає ті часи, коли мінімалізм настільки заволодів так званим «колективним несвідомим», що зі звичайного стилю інтер’єрного дизайну став чимось на кшталт «mast have» у будинках людей, які бажали бути знавцями інтер’єрної моди. На щастя, часи диктатури одного-єдиного стилю давно минули, оскільки диктатуру рано чи пізно обов’язково змінює демократія і, як наслідок плюралізм думок. Наприклад, на території досить масштабного житлового комплексу сьогодні можна зустріти квартири, оформлені в різних стилях — хай-тек, фьюжн, гранж, мінімалізм, контемпорарі, функціоналізм, поп-арт, лофт, лаунж, техно, шебі-шик, кітч, бохо, еко-стиль і, звичайно ж, максималізм, що виник нещодавно як свого роду антитеза мінімалізму. Саме про нього (точніше, про основні принципи, що визначають сучасний максималізм) – нам сьогодні розкаже відомий дизайнер інтер’єру Лариса Попова, з якою читачі вже добре знайомі з наших попередніх постів – що ж, надаємо їй слово.
Останніми роками максималізм став динамічною тенденцією у дизайні інтер’єру, яка справила революцію у нашому підході до прикраси власного житлового простору. Цей сміливий підхід ставить на чільне місце розкіш, еклектизм і незвичне багатство елементів декору, дозволяючи створити простори зі своїм власним характером і індивідуальністю.
Максималізм — це звільнення від буденності, захоплення красою надмірності та створення справді унікальних інтер’єрів. А тепер – кілька принципів сучасного максималізму.
— Буйство квітів та візерунків
Інтер’єри в стилі максималізм — це свято для очей, причому дуже часто з використанням різних кольорів і візерунків. І тут потрібно забути про приглушену колірну палітру мінімалізму: максималізм — це сміливі і яскраві відтінки, від багатих стін у тонах дорогоцінного каміння до привабливих візерунчастих шпалер, це справжнісіньке, практично неприборкане буяння кольору. Жоден колір тут не буде надто яскравим, і жодне поєднання не буде надто сміливим. Максималізм вітає суперечливі візерунки, де квіткові принти можуть співіснувати з геометричними орнаментами, а смуги поєднуються із хитромудрим камчатним візерунком.
— Еклектичні меблі та декор
Максималізм — це необмежена варіативність поєднань предметів інтер’єру, тому тут немає жодної необхідності дотримуватися одного стилю меблів або декору. Максималістичні інтер’єри процвітають саме завдяки еклектиці — антикваріат тут цілком може сусідити з суперсучасними предметами. Це справжнісіньке свято індивідуальності, де фрагменти унікальних історій збираються в єдине ціле, щоб створити ще більш унікальну візуальну композицію.
— Використання багатошарових текстур та тканин
Текстура грає вирішальну роль інтер’єрі в цьому стилі. Використання приємних на дотик і розкішних тканин є ключем до створення затишної атмосфери. Оксамит, шовк та синель часто використовуються для створення розкішної оббивки, а шари килимків, покривал та подушок додають простору глибину та теплоту. Максималізм охоплює все — від м’якості плюшевого дивана до шорсткості цегляних стін.
— Необмежена кількість творів мистецтва та предметів декору
У максималістському інтер’єрі витвори мистецтва та предмети декору посідають центральне місце. Стіни прикрашуються безліччю творів мистецтва — від картин та скульптур до декоративних тарілок та гобеленів. Демонстрація мистецтва не обмежується стінами. Журнальні столики, серванти та полиці теж прикрашуються різними раритетами та предметами колекціонування, що створює відчуття дива у кожному куточку кімнати.
— Ефектні освітлювальні прилади
Максималізм поширює свою екстравагантність і на освітлювальні прилади. Люстри, підвісні світильники та торшери дуже часто самі собою стають ефектними предметами інтер’єру. Складні та багато прикрашені світильники, часто оздоблені кристалами та хитромудрими деталями, вибираються для того, щоб привернути увагу та створити в приміщенні атмосферу величі та палацової розкоші.
Отже, максималізм не пов’язан ні з охайністю, ні з принципом мінімалізму «простота, порожнеча, чистота» — натомість він припускає елемент контрольованого хаосу. Різноманітність декоративних елементів і предметів інтер’єру дозволяє їм, тим не менш, гармонійно співіснувати, створюючи при цьому відчуття естетичної гармонії. Йдеться про те, щоб, охопивши красу безлічі цікавих деталей та історій кожної з них, створити в приміщенні візуально цілісну картину.
— Максималізм як стиль самовираження
Максималізм виник як безстрашний і непримиренний стиль самовираження. Він кидає виклик загальноприйнятій думці та вітає різноманітність кольорів, візерунків, текстур та декору. Максималізм пропонує унікальну можливість заявити про себе та створити життєвий простір, який справді відображає вашу індивідуальність. Максималізм – це справжня революція у дизайні інтер’єру. Це стиль дизайну, який наважується настільки відрізнятися від інших, щоб спонукати вас вийти за рамки традиційного дизайну та поринути у світ кольору, текстури та індивідуальності. У максималістському інтер’єрі немає правил — є лише свобода створити простір, який стане справжнім відображенням вашого неповторного смаку та стилю.