Інтер’єр від PARA studio: мужність, статусність, естетичність

Игорь Коваленко | 21:38 04.09.2022 | 3541

Несмотря на непростые условия, в которых сейчас живет украинский народ, наши дизайнеры не только не прекращают работы над проектами, но даже вкладывают в них символический смысл. Один из таких проектов мы с особым удовольствием представляем нашим читателям. Интерьер под названием «Скала в тебе», проект которого выполнили дизайнеры Алена Горб и Юрий Михеенко (PARA studio), был реализован совсем недавно. Ну, а теперь, по традиции – слово авторам проекта.

Интерьер от PARA studio: мужественность, статусность, эстетичность

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

Интерьер от PARA studio

— Проект  «СКЕЛЯ В ТОБІ» в наш непростий час  набув нових значень як символ стійкості українського народу. Він загартовувався протягом свого існування, бо народився влітку 2020 р., в часи карантинних обмежень, а реалізований тільки нещодавно, під час війни, у 2022 р.  Інтер’єр  «СКЕЛЯ В ТОБІ» пронизаний єдиною атмосферою, у якій відчуваються відтінки мужності та статусності, естетичності та солідності.  Ми підкреслили  особистість власника квартири, тому що кожен інтер’єр від PARA studio є суто унікальним та враховує індивідуальність замовника, а дім, у якому він мешкає – це його власне  відображення.

Дизайнеры Алена Горб и Юрий Михеенко

Квартира знаходиться в ЖК Катеринославський-I, в самому серці міста, в престижному історичному районі. Для нас і для замовника було важливо,  щоб майбутній дизайн квартири вписувався в загальну концепцію та атмосферу житлового комплексу та місце розташування.  Центр нашого міста неоднозначний, в ньому поєднуються нові, ідеальні будинки та  елементи історії, іноді навіть історичних руїн, як в нашому інтер’єрі  фрагменти скель та ідеально нових вишуканих поверхонь. Все це, як пазли, поєдналось для нас в цьому проекті. Побажання замовника повністю інтегрувалися у те бачення та ідеї, які виникли у нашої команди.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Загальна площа квартири дорівнює 64 кв.м. При розробці планування ми враховували багато факторів – таких, як достатня кількість місць зберігання, обов’язкова наявність двох кімнат – спальні та кабінету, простір для зустрічі з друзями. На цій помірній площі нам вдалося розмістити кухню – вітальню, спальню, кабінет, санвузол, санвузол для кішки (так, це не жарт), коридор та навіть справжню «Нарнію» в шафі для інструментів, велосипеду, сноубордів тощо. При цьому інтер’єр не виглядає перенасиченим або тісним, в ньому все на своєму місці та саме так, як повинно бути. Адже у процесі розробки проекту ми завжди уявляємо, як усе буде виглядати в житті, де можуть бути проблемні зони, де може виглядати тісно, а де — не дуже цікаво. Ми хотіли, щоб всі фрагменти інтер’єру виглядали заповнено та виконували кожен свою функцію. В дизайні цієї квартири ми активно використовували прийоми віддзеркалення, які завжди візуально додають «повітря» та простору.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

У коридорі, який можна бачити із кухні вітальні, на торцевій стіні ми розмістили велике дзеркало у весь зріст, адже воно обов’язково повинно бути в зоні коридору. Але головна причина його появи саме тут – нереальний візуальний ефект, відображення стіни з вікнами та вітальні. Через цей ефект іноді, особливо коли проходиш повз коридор з вітальні в кухню, здається, що там, в коридорі є ще кімната. Цей прийом часто гарно працює на обмежених площах.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Такий самий прийом ми застосували також в спальні на стіні, яка умовно продовжується із коридору. Саме тому інтер’єр виглядає цільно та зрозуміло, а гостям здається, що квартира більша, ніж є насправді.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Вхід в санвузол ми зробили таким чином, щоб при відкриванні дверей було видно найгарнішу зону кімнати, а саме «скелю» від Zhuravel studio, на яку пада світло від круглого дзеркала – чи то місяця, чи то сонця.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Навіть сидячи в вітальні можна бачити цю красу, коли відкриваються двері. Передбачені  різні сценарії освітлення, від верхньої розсіяної підсвітки до акцентного місячного сяйва — все що необхідно для відчуття комфорту та релаксу.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Чорні елементи фурнітури та сантехніки підкреслюють графічність та лаконічність простору.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

У спальні, над узголів’ям ліжка, ми також розмістили фрагмент скелі, підсвітили його зверху та знизу світлом, яке можна димирувати  або змінювати його колір. Це дозволить постійно змінювати настрій інтер’єру, його характер.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Колір скель можна змінювати від ніжно-білого — такого, який ми планували по проекту, — до драматичного насичено-червоного. Інтер’єр, який можна змінювати, ніколи не набридне, а RGB- світло – чудова альтернатива кольоровим стінам, меблям  або акцентам у декорі, бо їх дуже легко змінити.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Ідею організації компактного зберігання запропонував співвласник PARA studio, архітектор Юрій Міхеєнко — вона була розміщена між спальною кімнатою та коридором. Зі сторони спальні це скляна шафа з системами зберігання одягу, а зі сторони коридору – місце для загального зберігання (верхній одяг, взуття, засоби для прибирання), замаскована під шафу поглиблена комора для зберігання інструментів та велосипеду і, нарешті, особистий санвузол для кішки, вхід в який ми оформили в кращих традиціях «котомишиної» теми.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Головний загальний простір квартири – кухня-вітальня, продумана для комфортного відпочинку.  Дизайн кухні слугує порталом – обрамленням для вітальні.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Зона прийому їжі – барна стійка, вона ж є додатковою робочою поверхнею для кухні. До барної стійки примикає диван-реклайнер з комфортними режимами для перегляду фільмів.

Интерьер — PARA studio, напольные покрытия — «Хата ламинату», фото — Татьяна Коваленко

Поки хтось з друзів розкладає сир по тарілках, інші наливають вино за барною стійкою, а дехто грається з кішкою на дивані. Вся кімната багатофункціональна — тут кожен знайде своє місце.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Окремий арт-об’єкт в дизайні цієї квартири – бар за скляними фасадами з підсвіткою. Там знайшли своє місце бокали та колекція алкоголю замовника. Всі меблі на об’єкт виконала студія Domino Design Furniture.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Також ми додали кілька стильних графічних картин в техніці fluid art, які створила співзасновник PARA studio дизайнер Альона Горб.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

Квартира орієнтована на сонячну сторону, тож важливою була сонцезахисна тема. В текстильному оформлені ми використали натуральні тканини, а реалізував наші задуми салон Bella Casa.

Интерьер — PARA studio, фото — Татьяна Коваленко

P. S. Окрема подяка за реалізацію проекту та всіх наших задумок виконбуду Олегу Агафонову та @iskusstvo_remonta, а за зйомку, звісно — Тетяні Коваленко.