«Appartement avec terrasse» від Валерії Май: ремонт та оздоблення квартири 70-х років минулого століття у Турі

Игорь Коваленко | 16:22 10.04.2024 | 1285

Тим з наших читачів, хто уважно стежить за публікаціями на нашому блозі, напевно, запам’яталися яскраві та ефектні проекти  Валерії Май – французького дизайнера українського походження. Валерія Май приїхала з Дніпра до Франції близько двадцяти років тому та любить вирішувати складні дизайнерські завдання. Одним з таких завдань стала реконструкція старої квартири у м. Турі (вік квартири налічує вже півстоліття) під кодовою назвою «Appartement avec terrasse». Втім, правильніше, напевно, надати слово самому автору проекту інтер’єру.

«Appartement avec terrasse» від Валерії Май: ремонт та оздоблення квартири 70-х років минулого століття у Турі

«Appartement avec terrasse» від Валерії Май

— Квартира «Appartement avec terrasse» має такі безперечні переваги, як розташування недалеко від центру міста, наскрізна експозиція схід/захід і, звичайно ж, тераса.

На жаль, все це довелося реструктурувати, щоб максимально ефективно використати кожен квадратний метр площі Appartement avec terrasse — до речі, вона становить 90 кв. м.

Особливо це торкнулося кухні, ванної кімнати та підлоги – все це довелося повністю оновити. Обов’язковою умовою для власників Appartement avec terrasse був контроль бюджету робіт та обробки.

Першим етапом проекту було руйнування частини перегородок у «Appartement avec terrasse», щоб створити велику вітальню та покращити прохідність у спальній зоні.

Перенесення технічних частин (лічильників, водяних стовпів) вимагало б значних і дорогих робіт.

Я використала це обмеження для створення в Appartement avec terrasse нових місць для зберігання речей. Двері та старі зірвані віконниці надають глибину новому входу.

В результаті у новому приміщенні площею понад 40 кв. м. тепер розмістилися кухня-їдальня, вітальня та офісне приміщення.

Підлога була гармонізована за рахунок встановлення плаваючого паркету, що підкреслює новий — «індустріальний» — характер квартири «Appartement avec terrasse».

Кухня абсолютно перетворилася завдяки тому, що я поміняла стільницю, всю техніку, меблеві фасади та фартух — обідній стіл взагалі був виготовлений на індивідуальне замовлення.

Щодо вітальні, то бібліотека тут була створена шляхом повторного використання старих меблів господарів «Appartement avec terrasse».

За допомогою знімної перегородки виявилося можливим організувати ізольований кабінет, який за потреби можна перетворити на додаткову спальню для розміщення друзів – з прямим доступом із вітальні.

Що ж до тераси, цю територію, занедбану попередніми власниками, вдалося перетворити на справжній садок – тим більше, що її площа становить 25 кв. м.

Дві спальні були відремонтовані таким чином, щоб вони гармоніювали з індустріальним духом нового оформлення Appartement avec terrasse.

Ванна кімната була повністю перепроектована і тепер включає, крім ванни, душову кабіну зі скляною стіною — свого роду алюзія на 70-і роки минулого століття.

Насамкінець треба сказати, що всі меблі були ретельно підібрані з урахуванням нового декору «Appartement avec terrasse» — і цей вибір, я вважаю, виявився дуже вдалим.

Фото автора