MAISON DES AMIS від Валерії Май: як перетворити сільську крамницю кінця XVIII століття на розкішний гостьовий будинок

Игорь Коваленко | 11:53 18.10.2023 | 2872

Одна з наших нещодавніх публікацій була присвячена будинку під назвою Maison de charme, дизайн інтер’єру якого виконала Валерія Май — понад двадцять років тому вона приїхала до Франції з України. Будинок цей, нагадуємо, знаходиться, у невеликому селі Le Petit Pressigny, розташованому за шістдесят кілометрів від міста Тур – або, якщо бути абсолютно точними, у старовинній садибі «Le Clôt du Savoureulx». Крім будинку Maison de charme, на території садиби була розташована ще одна будівля, а саме — двоповерхове приміщення для господарських потреб, в якому попередні власники садиби обладнали гараж. А завдяки тому, що площа фундаменту цієї будови становить майже 100 кв. м., новим власникам вдалося перетворити її на розкішний гостьовий будинок під назвою MAISON DES AMIS – саме про нього нам сьогодні і розповість Валерія Май.

MAISON DES AMIS від Валерії Май: як перетворити сільську крамницю кінця XVIII століття на розкішний гостьовий будинок

MAISON DES AMIS від Валерії Май

— Будинок конче потребував перебудови, оскільки через два з половиною століття, що минули з його будівництва, від нього залишилися практично лише дах і стіни.

Як житлове приміщення MAISON DES AMIS фактично створювався з нуля — для цього нам довелося повністю реорганізувати простір, що виявилося дуже непростою справою.

 

Спочатку MAISON DES AMIS був двоповерховим приміщенням господарського призначення з двома невеликими кімнатами на першому поверсі.

 

Кімнати ці були дуже темними, тому перше, що ми зробили — встановили в MAISON DES AMIS величезні розсувні двері, що виходять в сад, і обладнали додатково два подовжених вікна.

 

На першому поверсі MAISON DES AMIS розташовані велика, але дуже затишна кухня-вітальня, душ, сауна, туалет та господарська кімната. Фактично дев’яносто з гаком кв. м. були просто поділені на різні зони, які вельми гармонійно взаємодіють між собою.

 

Сучасна кухня не порушує старовинну автентичність приміщень MAISON DES AMIS.

 

З їдальні, яка завдяки величезним скляним дверям має своє логічне продовження на свіжому повітрі, в хорошу погоду можна переміститися з трапезою в сад. А в погану погоду затишна зона відпочинку так і приваблює відпочити біля подовженого вікна, яке дає достатньо світла і надійно вкриває від негоди.

 

Особливої уваги на першому поверсі заслуговують двері сауни: вони зроблені зі старовинного вікна, яке було відреставровано місцевими майстрами.

 

На другому поверсі MAISON DES AMIS розташовані дві окремі затишні спальні кімнати, робочий кабінет з китайським бюро, ванна кімната та туалет.

 

Всі вікна кімнат виходять у великий тихий сад із двома віковими кедрами та масою субтропічних рослин, вирощених із величезною любов’ю.

 

А тепер потрібно трохи детальніше розповісти про інтер’єр. Враховуючи той факт, що MAISON DES AMIS був побудований наприкінці XVIII століття як сільська крамниця, необхідно було враховувати особливості старовинної споруди – зокрема такі, як товсті стіни, масивні дерев’яні балки та черепичний дах.

 

 

Особливі складності виникли у нас із величезною дерев’яною балкою на рівні підлоги другого поверху MAISON DES AMIS, тому що її розташування не дозволяло створити затишну спальню потрібного розміру.

 

Тому ми вирішили знизити рівень підлоги однієї зі спалень порівняно із загальним рівнем підлоги другого поверху. Це рішення виявилося дуже вдалим, оскільки дозволило ще більше ізолювати цю кімнату від решти простору.

 

Відповідно, стеля у приміщенні на першому поверсі (у сауні) вийшла трохи нижче, ніж у вітальні, що має певні функціональні плюси.

 

В результаті нам вдалося зробити інтер’єр MAISON DES AMIS лаконічним, затишним і дуже простим, щоб всі наші гості почувалися тут як вдома.

 

Стіни виконані у світлих тонах, щоб приміщення виглядали світлішими. Вази, картини Олексія Растяпіна, фотографії Rieja van Aart, старовинні лампи та столи – всі ці деталі чудово доповнюють інтер’єр будинку.