World Press Photo – 2023: виставка світлин в галереї Артсвіт та Центрі сучасної культури в Дніпрі

Игорь Коваленко | 18:55 14.02.2024 | 1599

Два роки наша країна веде кровопролитну війну – і зрозуміло, що за цей час істинність багатьох загальноприйнятих постулатів, м’яко кажучи, зазнала сильного сумніву. Взяти, наприклад, такий загальновідомий вислів: «коли говорять гармати, музи мовчать». Сьогодні музи, не звертаючи уваги на те, що саме говорять гармати, самі говорять на весь голос – одним із доказів цього стала виставка World Press Photo – 2023, яка вже кілька днів проходить в галереї Артсвіт та Центрі сучасної культури в Дніпрі.

World Press Photo – 2023: виставка світлин в галереї «Артсвіт» та Центрі сучасної культури в Дніпрі

World Press Photo – 2023

На виставці World Press Photo — 2023 представлені результати щорічного конкурсу World Press Photo, тобто найкращі зразки фотожурналістики та документальної фотографії за 2022 рік. Цей івент відбувається за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Дніпро – це третє місто у всеукраїнському турі експозиції World Press Photo — 2023. Понад 2000 відвідувачів вже побачили цю виставку в Києві та Харкові з листопада 2023 року.

Глобальним переможцем конкурсу World Press Photo — 2023 став український фотограф Євген Малолєтка зі світлиною «Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі», яку він зняв під час перебування в оточеному місті в березні 2022 року.

 

Європейське журі World Press Photo — 2023 року очолювала Катерина Радченко, кураторка та засновниця міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days. «Для журі було важливо відзначити історії з України і не уникати при цьому шокуючих зображень, тому що війна є війна, і світ має бачити її саме такою. Виставка World Press Photo – 2023 за рік об’їздила десятки країн світу, де тисячі людей дізналися про військові злочини рф завдяки документальній фотографії», — розповідає голова Європейського журі World Press Photo 2023 Катерина Радченко.

Загалом в експозиції World Press Photo – 2023 представлені роботи усіх 24 регіональних переможців з 23 країн світу. Вони відображають головні новини 2022 року, а також важливі події, проігноровані мейнстрімними ЗМІ: від документації війни в Україні та історичних протестів в Ірані до реалій Афганістану під контролем Талібану та кліматичної кризи в Марокко, Австралії, Перу і Казахстані.

«Фотографії, що ми обрали, найкращим чином характеризують 2022 рік. Вони слугуватимуть історичними свідченнями для майбутніх поколінь, щоб ті змогли озирнутися назад і, маю надію, винести з них уроки», — говорить про цьогорічні світлини фоторедактор The New York Times, співзасновник Diversify Photo та голова глобального журі конкурсу Брент Льюїс.

Виставка у галереі Артсвіт та Центрі сучасної культури у Дніпрі (Крутогірний узвіз, 21-а) триватиме до 24 лютого 2024 року. Виставка World Press Photo – 2023   працюватиме з вівторка по суботу, з 12:00 до 19:00. Фундація World Press Photo — глобальна платформа, що об’єднує фотожурналістів, фотографів-документалістів та нашу глобальну аудиторію через достовірне оповідання історій. Заснована вона у 1955 року групою голландських фотографів, які організували конкурс для представлення своїх робіт міжнародній аудиторії. Фундація World Press Photo підтримується стратегічними партнерами — Dutch Postcode Lottery та PwC.

Всю інформацію щодо виставки World Press Photo – 2023 можна отримати у PR — менеджерки виставки в Україні Валерії Шевченко  по тел. +38 097 2204704.