«Stand with Ukraine»: міжнародна виставка плакату в Бельгії на підтримку України

Игорь Коваленко | 19:52 16.05.2024 | 958

Поспішаємо повідомити нашим читачам про те, що зараз у Бельгії відбувається дуже яскрава подія на підтримку України, а саме — міжнародна виставка плакату з фонду Харківської асоціації дизайнерів-графіків «4-th Block» (керівник асоціації – професор Олег Векленко). Виставка «Stand with Ukraine» (що в приблизному перекладі означає «Солідарність з Україною» — прим. ред.) відкрилася 7 травня в бельгійському місті Монс.

«Stand with Ukraine»: міжнародна виставка плакату в Бельгії на підтримку України

«Stand with Ukraine»: міжнародна виставка плакату

Організатори заходу — Інститут вивчення пострадянського простору і слов’янського світу та факультет перекладу університету Монса UMONS (Service Espace Post-Soviétique et Mondes Slaves) та культурно-громадський центр La Maison Folie (що у дослівному перекладі з французької означає божевільня – прим. ред.).

Координатором з боку університету виступила професор факультету перекладу Анн Делізе, куратором виставки (вдруге в цій країні) – Ліка Бессонова, інформаційна підтримка івента – наш блог архітектури та дизайну IZBA.

Масштабна експозиція «Stand with Ukraine» складається із 165 плакатів, створених 110 авторами із 28 країн.

При цьому значна частина представлених на виставці «Stand with Ukraine» робіт виконана українськими художниками.

Плакати, які ви зможете побачити на виставці «Stand with Ukraine», мовою дизайну розповідають про проблеми екології, навколишнього середовища та соціуму, які сьогодні хвилюють весь цивілізований світ.

В основі плакатної експозиції «Stand with Ukraine» лежить частина колекції, зібраної за часи російсько-української війни Харківською асоціацією дизайнерів-графіків «4-th Block».

24.02.22 зі своїх сторінок у соцмережах асоціація звернулася до світової дизайн-спільноти із закликом надсилати роботи на підтримку нашого опору збройній агресії – результати усі зацікавлені особи зможуть побачити на виставці «Stand with Ukraine».

Експозиція «Stand with Ukraine» розгорнута у двох залах на території La Maison Folie за адресою rue des Arbalestriers, 8 à 7000, Mons. Виставка відкрита для відвідувачів до 20 травня (з 10.00 до 18.00), у четвер, 16 травня – «довгий день» (з 10.00 до 22.00)), закрито у четвер, 9 травня, вхід вільний.

До речі, на відкритті виставки, яке, як згадувалося вище, відбулося 7 травня, її організатори зібрали донати на допомогу одному з харківських благодійних фондів, який опікується пораненими цивільними особами, що були евакуйовані із зони бойових дій.

А для того, щоб отримати більш детальну інформацію про виставку «Stand with Ukraine», вам потрібно буде перейти за посиланням