ТВОРЕЦЬ РОКУ – 2024: хто став лауреатом першої незалежної будівельної премієї України

Игорь Коваленко | 10:48 21.05.2024 | 965

Поспішаємо повідомити нашим читачам про те, що декілька днів тому у Києві, нарешті, пройшов головний будівельний конкурс України – ТВОРЕЦЬ РОКУ — 2024, — який ми вже анонсували на наших сторінках. Фінал конкурсу ТВОРЕЦЬ РОКУ було проведено в рамках Другого Українського будівельного конгресу «WE MUST BE THE CHANGE: стратегія змін для архітекторів, девелоперів та забудовників» 15 – 16 травня в Києві. Організаторами обох цих івентів виступив Оргкомітет II Українського будівельного конгресу, а інформаційним партнером – наш блог дизайну та архітектури IZBA. Під час фіналу конкурсу ТВОРЕЦЬ РОКУ — 2024 також відбулось нагородження кращих українських будівельників та архітекторів України першою незалежною будівельною премією України ТВОРЕЦЬ РОКУ.

ТВОРЕЦЬ РОКУ – 2024: хто став лауреатом першої незалежної будівельної премієї України

ТВОРЕЦЬ РОКУ – 2024

Переможці конкурсу ТВОРЕЦЬ РОКУ — 2024 були обрані почесним журі та кваліфікаційною комісією, в які увійшли провідні українські архітектори, головні архітектори міст, реставратори та  експерти з доступності. Головою журі конкурсу ТВОРЕЦЬ РОКУ — 2024 став  Юліан Чаплинський, головний архітектор Львову у 2015-2018 рр.

Отже, переможцями конкурсу ТВОРЕЦЬ РОКУ — 2024 та володарями премії ТВОРЕЦЬ РОКУ – 2024 у різних номінаціях стали наступні об’єкти:

Житловий комплекс року (реалізований)

1 місце — клубне містечко «12» («ГайдАРТ», «Ательє архітектура плюс»)

Житловий комплекс року (нереалізований)

1 місце — клубний будинок на вулиці Коновальця (Avalon)

2 місце – ЖК AMARM (Archimatika)

3 місце – ЖК на PIDSTRYGACHA (KUDIN architects)

Проєкт «Майбутнім поколінням»

1 місце — меморіал «Хрест Героїв» (Kabluka Light& Digital Sculptures, SagaDevelopment)

2 місце — реконструкція фортеці Тустань (RE^ARCH Studio)

3 місце — центр для проживання онкохворих дітей «Дача» (АІММ)

Архітектура житла (реалізована)

3 місце – MYTRAKA (MYTRYCHKO SYMA)

Архітектура житла (нереалізована)

1 місце – AEDIA (Archimatika)

2 місце — Krauss Gallery (Креатор-Буд)

3 місце — житловий будинок FAMILY ESTATE у м. Лімассол, Кіпр (FILIMONOV & KASHIRINA architects)

Архітектура приватного сектору (реалізована)

1 місце- «Kvitka Tsisyk» (KUDIN architects)

Архітектура комерційних об’єктів (реалізована)

1 місце – UniClinic (AIMM)

2 місце — UNIT.City, оffice B14-B15 (Archimatika)

3 місце — паблік-центр ЖК «Республіка (Archimatika)

Архітектура комерційних об’єктів (нереалізована)

1 місце -ТЦ «Трипіль» під Києвом (Aranchii Architects)

2 місце — дитячий розважальний центр, Vlasne Misto (KUDIN architects)

3 місце — готельний комплекс «DjemBe Towers» (BOBAK DESIGN)

Архітектура освітніх об’єктів (нереалізована)

1 місце — відновлення Ліцею №2 у Гостомелі (Archimatika)

2 місце – дитяча школа мистецтв («MODUS»)

3 місце — Ліцей №80 (KUDIN architects)

Проєкт міського планування (нереалізований)

1 місце — концепція просторового розвитку території «Мануйлівський житловий район», м.Дніпро (FILIMONOV & KASHIRINA architects)

2 місце — Vlasne Misto (KUDIN architects)

3 місце — Зелене кільце (AIMM)

Ландшафтна архітектура (реалізована)

1 місце — ЖК «Файна Таун» (Archimatika

2 місце — пішохідний бульвар «ПІВДЕННИЙ», м. Дніпро (FILIMONOV & KASHIRINA architects)

Ландшафтна архітектура (нереалізована)

1 місце — Черкаська Набережна (СБМ СТУДІО)

2 місце — акустичний сквер (Aranchii Architects)

Реставрація культурно-історичної спадщини України (реалізована)

1 місце — Jam Factory (AVR Development)

2 місце – реставрація західної квадратної башти казематів цитаделі у Львові  (Архітектурна майстерня «Симетрія»)

3 місце — A Station (A Development)

Реставрація культурно-історичної спадщини України (нереалізоване)

1 місце — реновація Палацу Красицьких (студія Круподер)

2 місце — реконструкція Водяного млина (RE^ARCH Studio)

Реновація, реконструкція, ревіталізпція (реалізована)

1 місце — пивоварня MOVA, пивний простір (ArchObraz)

2 місце – бізнес-центр Forum City Garden (Forum Group)

Реновація, реконструкція, евіталізпція (нереалізована)

1 місце — реконструкція головної оранжереї ботанічного саду Харківського національного університету (СБМ СТУДІО)

2 місце — BEER ART CENTER (Дерпа Роман)

Категорія БІЗНЕС (в будівельній сфері)

Колектив року/команда року:

Найкраща компанія по ландшафтному дизайну — Beloded Landscaping

Найкраща компанія по освітленню — LUMINAL

Переможець в Спеціальній номінаціЇ «Внесок у майбутнє України» – METINVEST

Переможець в Спеціальній номінації — Phygital Integration Leader – Zezman

Гран-прі премії ТВОРЕЦЬ РОКУ отримав об’єкт AEDIA (Archimatika)

Ну, а наш блог щиро вітає усіх володарів премії ТВОРЕЦЬ РОКУ – 2024, а також  висловлює щиру вдячність організаторам конкурсу ТВОРЕЦЬ РОКУ і насамперед – Ігорю Парубському (медіа-холдінг DMNTR | «Дім та Інтер’єр»).