Парк MОN PLAISIR від Валерії Май: райський куточок спокою у долині Луари – естетична та гастрономічна насолода

Игорь Коваленко | 18:39 08.11.2023 | 1208

У попередніх наших публікаціях ми вже знайомили вас із творчістю французького дизайнера українського походження Валерії Май. Сьогодні ми, як і обіцяли, з величезним задоволенням представляємо нашим читачам парк MОN PLAISIR, який вона створила у старовинній садибі Le Clôt du Savoureulx — її, як ви, можливо, пам’ятаєте, Валерія з чоловіком нещодавно придбали в невеликому селі Le Petit Pressigny неподалік від Туру. Звичайно, у нас подібні насадження найчастіше називають садом – але всі місцеві жителі звуть його виключно парком. Справа в тому, що в саду, за місцевими поняттями, повинні рости тільки дерева, плоди яких вживаються в їжу, тому ми теж називатимемо парк MОN PLAISIR саме парком. Втім, вірніше, мабуть, надати слово самій Валерії.

Парк MОN PLAISIR від Валерії Май: райський куточок спокою у долині Луари – естетична та гастрономічна насолода

Парк MОN PLAISIR від Валерії Май

Можна сказати без перебільшення: парк MОN PLAISIR — це райський куточок спокою, що причаївся в самому центрі невеликого французького села.

Парк MОN PLAISIR розташований в безпосередній близькості від центральної площі, біля сільської церкви, за два кроки від Егрони — невеликої мальовничої річки, що перетинає село Le Petit Pressigny. Вхід у парк MОN PLAISIR обрамлений масивною залізною брамою, від якої дорога з кольорової гальки веде прямо в казку.

Парк MОN PLAISIR повністю обгороджений кам’яними стінами з туфу, які зберігають тут автентичне відчуття старовини – адже садиба Le Clôt du Savoureulx була закладена ще в другій половині XVIII століття.

Нагадаємо, що туф – це білий камінь, здобутий у довколишніх старовинних кар’єрах, який є визнаним символом цього регіону. Саме з нього було збудовано замки в долині Луари – такі, як, наприклад, Амбуаз, Шенонсо та Азе-ле-Рідо, — розташовані неподалік від села.

Огорожа з цього каменю, до речі, є прекрасною основою для росту плющів, моху та папороті.

Королями парку, безперечно, є два величезні, майже столітні кедра. Вони домінують над іншими, молодшими деревами — катальпою, липою та оливковим деревом — і разом з ними створюють основу структури парку.

Внизу, ближче до стін, висаджені сільськогосподарські культури – яблуня, інжир, цитрусові, ліщина, – та декоративні чагарники – бузок, лавр, тис. Вони створюють тло, кольори якого постійно змінюються в залежності від сезону.

Створення парку мрії було моєю основною метою, і з моменту свого переїзду в Le Petit Pressigny я особливо дбала про всі висаджені рослини, підбираючи кожну з них з урахуванням її особливостей та величезної любов’ю.

Парк MОN PLAISIR — це більше трьохсот видів рослин, висаджених з таким розрахунком, щоб у будь-яку пору року їхнє листя і квіти радували око.

Фактично я збагатила територію маєтку численними ароматичними рослинами, а також деякими овочевими культурами та фруктовими чагарниками, які гармонійно поєднуються одне з другим.

Крім цього, слід зазначити, що Le Petit Pressigny – це ще й земля гурманів (бо ж то Франція – прим. ред.). Село відоме тим, що в ньому є ресторан, відмічений зіркою Мішлен – «La Maison Dallais», — який знаходиться приблизно за двісті метрів від мого будинку. Так що якщо цей ресторан вас чомусь не зацікавить, то ласкаво просимо до парку MОN PLAISIR — у нас теж завжди смачно.

Коли справа доходить до гастрономічних втіх, парк MОN PLAISIR — ваш найкращий союзник. У парку є кілька затишних локацій, в яких все сприяє відпочинку на свіжому повітрі.

Ботанічні чи кулінарні відкриття, свято естетичних чи гастрономічних насолод… Парк MОN PLAISIR сповнений сюрпризів та інтимних просторів.

Саме він спокусив мене та мого чоловіка під час нашого першого відвідування маєтку. Ми вдосконалили його з величезним коханням і не збираємося на цьому зупинятися.