MAISON DE CHARME від Валерії Май: реставрація та благоустрій французької резиденції XVIII століття

Игорь Коваленко | 12:26 27.09.2023 | 3361

Валерію Май не можна назвати професійним дизайнером інтер’єрів – і не тому, що вона не має відповідної освіти (таких прикладів у цій сфері хоч греблю гати), а тому, що Валерія не поставила проектування дизайну інтер’єрів на потік і не зробила це заняття джерелом заробітку. Валерія Май – це типовий приклад дизайнера за покликанням, і, хоча її творчий багаж налічує менше десятка інтер’єрів, всі вони вражають своєю яскравістю, вишуканістю, елегантністю та збалансованістю. Один з її проектів – MAISON DE CHARME – ми хочемо сьогодні представити нашим читачам. Втім, тут, мабуть, треба зробити невеликий відступ.

MAISON DE CHARME від Валерії Май: реставрація та благоустрій французької резиденції XVIII століття

MAISON DE CHARME від Валерії Май

Понад двадцять років тому Валерія приїхала з України до Франції і практично весь цей час мешкала у місті Тур, у долині Луари. Але нещодавно, втомившись від «шуму міського», Валерія з чоловіком перебралися в маленьке село Le Petit Pressigny за 60 кілометрів від Тура. Тут вони оселилися у старовинній садибі із чудовим садом, про який Валерія давно мріяла. На території цієї садиби наприкінці XVIII століття було збудовано продуктову лавку з баром та прилеглими приміщеннями та масштабну двоповерхову комору. На місці продуктової лавки та прибудов у XIX столітті тодішні власники садиби звели триповерховий будинок, який згодом отримав назву MAISON DE CHARME, а комору Валерія з чоловіком перетворили на шикарний гостьовий будинок (про нього ми сподіваємося розповісти вам в одній з наступних публікацій – прим.ред.). Ну, а тепер настав час надати слово автору проекту інтер’єру MAISON DE CHARME Валерії Май.

– Зараз, після того, як я створила кілька інтер’єрів міських квартир (для себе та своїх друзів), у мене з’явилося бажання вийти за межі міського формату та створити інтер’єр сільського будинку історичної споруди, який ми вирішили назвати MAISON DE CHARME.

Історичних артефактів тут вистачало: старовинний камін, масивні дерев’яні балки, керамічна плитка XIX століття і, звичайно, стіни метрової товщини з туфу (цей камінь є символом Турені — з нього були побудовані всі замки на околицях Тура). Всі ці елементи я постаралася максимально гармонійно вписати в сучасний інтер’єр.

До історії будинку я поставилася дуже дбайливо: MAISON DE CHARME став для мене живою істотою — граючою, гармонійною, музичною.

Я постаралася доповнити його чимось своїм, не порушивши при цьому сформований протягом багатьох десятиліть його життєвий уклад.

Я намагалася максимально гармонійно поєднувати антикварні, вінтажні та сучасні меблі з творами художнього мистецтва.

І мені, здається, вдалося збалансувати різні зони будинку, внести функціональність та особливу атмосферу в кожне приміщення.

На першому поверсі MAISON DE CHARME була обладнана простора їдальня – вітальня з каміном та предмет моєї особливої гордості, а саме – кухня, простора, затишна та ергономічна.

Використання сучасних технологій дозволило обладнати вентиляційну систему із прихованим виведенням на фасад будинку, що допомогло зберегти як історичні елементи несучих конструкцій будівлі (дерев’яні балки), так і фасад у первозданному вигляді.

Взагалі, не тільки вентиляція, а й водогін, системи підігріву, каналізація – всі комунікації в будинку проведені дуже делікатно і не порушують своєю наявністю історичну атмосферу MAISON DE CHARME.

Кольори та матеріали в інтер’єрі MAISON DE CHARME обрані не випадково — вони підкреслюють буколічний дух будинку і привносять вишуканість в цей інтер’єр.

Меблі вибиралися таким чином, щоб гармонійно поєднувати антикваріат, знайдений у цьому регіоні, із сучасними меблями, що забезпечують необхідний комфорт. Старовинні меблі були реставровані місцевими майстрами з великою любов’ю.

Кухня та вітальня виходять на цілком сучасну засклену веранду (вона ж зимовий сад), яка є гармонійним продовженням усієї садиби, площа якої становить близько 20 соток.

На другому поверсі MAISON DE CHARME знаходиться спальня — це простора кімната з декоративним каміном, виконана в насичених теплих кольорах.

Тут знаходиться і робочий кабінет, який відрізняється особливою атмосферою. Кабінет виконаний у паризькому стилі: декоративний камін, ліпні прикраси на стелі, паркет.

Ця кімната зберігає спогади про попередню власницю маєтку, яка колись була швачкою в Парижі, а потім, на пенсії, насолоджувалася буколічним сільським життям у тихому селі.

На третьому поверсі MAISON DE CHARME знаходиться бібліотека, яку можна використовувати як гостьову кімнату. Всі меблі в цьому приміщенні виконані на замовлення, з урахуванням його особливостей.

Ідея залишилася незмінною, на третьому поверсі превалює той самий колір стін, що й першому. Балочна система несучих конструкцій додає особливого шарму цьому простору та створює невловиму творчу атмосферу.

На закінчення – кілька слів про картини, які удосталь можна побачити на фото. Щоб прикрасити MAISON DE CHARME, я обрала роботи своїх друзів — як місцевих, так і українських художників, — які тепер сприймаються як невід’ємна частина інтер’єру. Це картини Олексія Растяпіна, Дмитра Морозова, Ірини Душацької та Шарля Бюжо, літографії Марселя Вертеса (серія Dansing), а також скульптури Роберта Сеза та фотографії Ріа ван Арт (Rieja van Aart).