Оpen call у DCCC: хто прийме участь у мистецькій резиденції «Уявне місто» — уявіть Дніпро таким, яким він міг би стати у майбутньому

Игорь Коваленко | 16:51 20.03.2024 | 1349

Поспішаємо повідомити наших читачів про те, що оpen call на участь у другій мистецькій резиденції «Уявне місто», вже йде повним ходом (оpen call — це конкурсна участь, будь то розміщення робіт на виставці, публікація в журналі, онлайн-порталі тощо, допустиме після проходження певної процедури, яка відповідає ідеї конкурсу, його тематиці, технічним завданням та іншим умовам, обумовленим організаторами – прим. ред.). Але тут, мабуть, треба трохи відволіктись і зробити ще одне необхідне пояснення. Мистецька резиденція – це місце, в якому митці одночасно і живуть (або проводять досить довгий час) і творять. У ньому митці реалізовують освітні та культурні проекти на задану чи вільну теми. Оpen call у DCCC: хто прийме участь у мистецькій резиденції «Уявне місто» - уявіть Дніпро таким, яким він міг би стати у майбутньому

Оpen call у DCCC

«Уявне місто» — це мистецька резиденція, присвячена Дніпру та його особливостям, і саме на участь у ній зараз проходить оpen call, до якого ми ще повернемось трохи пізніше.  Організатори ії —  Дніпровський Центр Сучасної Культури, або Dnipro Center for Contemporary Culture, або, скорочено, DCCC, інформаційна підтримка – наш блог дизайну та архітектури IZBA. Організатори пропонують культурним діячам попрацювати над контекстами міста, подумати про історичну роль регіону, важливі феномени або забуті імена, тобто, звернути увагу на щось таке, що допоможе нам переосмислити власну ідентичність та міфосистему. Організатори пропонують учасникам резиденції, спираючись на власний досвід та взаємодію з локальними артефактами, уявити місто таким, яким воно могло б стати у майбутньому.

Концепція реставрації будівлі філармонії у Дніпрі (Олександр Остапенко, Володимир Терентьєв та Тетяна Філіппова)

З 11 до 25 травня, учасники резиденції долучатимуться до лекцій, розмов з істориками та митцями, дискусій, екскурсій та воркшопів. І вже наприкінці програми вони зможуть створити власні проєкти про Дніпро — дослідження, арт — виставку, текст, публікацію в медіа-виданні, відео тощо. Всі ці проекти будуть презентовані на фінальній події резиденції.

Реставрація Будинку Губернатора у Дніпрі (проектна група Melor Architectural Group)  

Хто може взяти участь у оpen call: менеджери культури, куратори, журналісти, дослідники, художники, письменники, музиканти, перформери та митці широкого профілю, що мешкають у Дніпрі чи інших містах/селах області.

Ігор Коваленко — «Хлопці з нашого міста»

Резиденція «Уявне місто» надає учасникам, успішно пройшовшим оpen call:

  • гонорар 7000 грн (з урахуванням податків, зокрема ЄСВ)
  • простір для роботи в DCCC на період резиденції.

Дорога та проживання для учасників не покривається. Події в рамках резиденції проходитимуть кілька днів на тиждень — ввечері у будні та у вихідні протягом дня – у приміщенні DCCC за адресою м. Дніпро, Крутогірний узвіз, 21a

 

Ігор Коваленко – проект пам’ятника Тарасу Бульбі

Ну, а тепер повернемося до власно оpen call. Дедлайн подачі заявок на оpen call — 3 квітня включно. Результати оpen call організатори оголосять до 23 квітня. Для того, щоб подати заявку на оpen call, треба перейти за посиланням . Ну, а наш блог щиро зичить вдачі усім учасникам резиденції.

Проект реновації торговельно-офісного центра LA FABRICA (архітектурна майстерня «Україна Олег та Ліля»

P. S. Резиденція є частиною програми «Ми працюємо» та реалізується за підтримки проекту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» UCBI.

Реконструкція вулиці Короленка у м. Дніпро (ГАП – Дмитро Волик)