Підлогові покриття: як зробити правильний вибір

Игорь Коваленко | 18:05 19.04.2023 | 1913

Цьогорічна весна не балує нас теплом: такого холодного квітня в Україні не було вже давно – як кажуть у певних колах, «старожили не згадають». Прогнози синоптиків на найближчий період також навряд чи можна назвати втішними, а опалювальний сезон уже давно скінчився. Тому питання про те, як вибрати підлогові покриття, набуває зараз особливої актуальності — адже ми змушені самостійно утеплювати наш житловий простір різними способами, і далеко не останню роль тут грають правильно обрані підлогові покриття. Справа в тому, що правильно обрані підлогові покриття допомагають зберегти в квартирі те тепло, яке акумулюють її мешканці (втім, це вже на межі метафізики – прим. ред.). І тут, безперечно, пальму першості міцно утримують дерев’яні покриття для підлоги: паркет, пробкова плитка і ламінат. Сьогодні про те, як правильно вибрати підлогові покриття, розповість власник салону «Хата ламінату» Сергій Кошеленко, який вже неодноразово виступав експертом на сторінках нашого блогу.

Підлогові покриття: як зробити правильний вибірДизайн інтер’єру – Jason Uljee, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

Підлогові покриття

— Отже, про що треба пам’ятати, вибираючи підлогові покриття.

Дизайн інтер’єру – «Архитектурная мастерская Бродян», фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Деякі вибирають керамічну плитку і покривають нею усі підлоги в приміщенні — їм здається, що це чудова можливість заощадити, до того ж відпадає необхідність вирівнювання основи, оскільки її можна вирівняти розчином. Насправді ж за такого підходу витрати на розчин значно збільшуються.

Дизайн інтер’єру – VAKULENKODESIGN, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Керамічні підлогові покриття без теплої підлоги — це взагалі гроші на вітер. Адже при ходінні такою підлогою мерзнуть ноги — якщо ви, звичайно, не ходите по хаті у валянках.

Дизайн інтер’єру – Альона Нанкевич, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Керамічна плитка в поєднанні з теплою підлогою ефективна при укладанні в приміщеннях з підвищеною вологістю — таких, як ванна кімната, санвузол, пральна, комора та інші підсобні приміщення.

Дизайн інтер’єру – PARA studio, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

– Вартість встановлення теплої підлоги сьогодні становить близько 1000 грн. за кв. — а далі йдуть витрати на підігрів підлоги.

Дизайн інтер’єру – Людмила Польщак, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Керамічна плитка — найхолодніший матеріал у порівнянні з будь-яким іншим покриттям для підлоги (паркет, ламінат, пробка, вініл)

Дизайн інтер’єру – Альона Буссо, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Ми живемо в частині Європи з різко-континентальним кліматом, тобто холод у нас триває практично по півроку. Це не Іспанія і не південний берег Італії, де камінь чи кераміка є свого роду кондиціонерами. Отже, щоб нам було комфортно ходити по підлозі у нашому житловому просторі, її потрібно постійно підігрівати – а це вже додаткові витрати.

Дизайн інтер’єру – Лариса Попова, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Меблі та килими не можна ставити та стелити в місцях встановлення теплої підлоги.

Дизайн інтер’єру – GV-DESIGN , фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Навіть якщо кераміка виконана з малюнком «під дерево», така імітація не представляється реальною. Ми на рівні підсвідомості розуміємо: кераміка — це холодно, паркет – це тепло.

Дизайн інтер’єру – Катерина Ткаченко, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Якщо говорити про тактильні відчуття, які викликають різні підлогові покриття, не можна не погодитися з тим, що ходити босоніж по паркету значно приємніше, ніж по керамічній плитці.

Дизайн інтер’єру – архітектурно-конструкторська майстерня «АС», фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Паркет – це завжди статусно та престижно, він був і залишається «королем» підлогових покриттів, — чи то стара радянська «ялинка», чи сучасна паркетна дошка.

Дизайн інтер’єру – MY interiors studio, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Наявність паркету у приміщенні підвищує вартість об’єкта при його продажу чи оренді, до того ж квартири з паркетними підлогами виглядають набагато затишніше.

Дизайн інтер’єру – «OtherConcept», фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Вартість укладання кераміки завжди вища за вартість укладання паркету, тим більше, що паркет можна встановлювати замковим способом, без приклеювання до основи.

Дизайн інтер’єру – PARA studio, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— Подряпини та відколи на паркеті можна відреставрувати шляхом заміни пошкодженої ділянки. Відреставрувати ж тріщини та відколи на керамічній плитці з цілого ряду причин далеко не так просто.

Дизайн інтер’єру – DABL STUDIO, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— А щодо пошкоджень, до речі, можна сказати так: «Це сліди часу та наших стосунків».

Дизайн інтер’єру – Тетяна Пирогова, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

— І взагалі, наш інтер’єр – це свого роду дзеркало душі. Яким він буде – теплим та затишним чи холодно-кам’яним – вирішувати звичайно, тільки вам. І ми завжди готові вам допомогти: дзвоніть за тел. 097-715-82-38, 050-567-07-21, 067-562-77-56, заходьте до нас на сайт hata-laminata-dnepr.com.ua, а ще краще завітайте до нашого салону «Хата ламінату» (г .Дніпро, пр. Гагаріна, 77) — і ми із задоволенням все вам розповімо і покажемо.

Дизайн інтер’єру – «Kakadu Studio», фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

Дизайн інтер’єру – «Pinik. Architectural studio», фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

Дизайн інтер’єру – Іван Масленніков, Ольга Тараненко, фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф

Дизайн інтер’єру – архітектурне бюро «Ingvar», фото інтер’єру – Татьяна Коваленко интерьерный фотограф