Jam Factory Art Center від AVR Development: як перетворити старовинну лікеро-горільчану фабрику на сучасний центр cоntemprary art

Игорь Коваленко | 12:06 05.05.2024 | 959

Починаємо знайомити наших читачів з найбільш цікавими роботами, поданими на головний будівельний конкурс України – «ТВОРЕЦЬ РОКУ» 2023/2024, фінал якого пройде 16 травня у рамках ІІ Українського будівельного конгресу #WE MUST BE THE CHANGE. Організований цей конкурс оргкомітетом ІІ Українського будівельного конгресу , інформаційний партнер – наш блог дизайну та архітектури IZBA. Отже, сьогодні ми хочемо представити вам проект центру сучасного мисткцтва Jam Factory Art Center, який виконали Оксана Швець, Катерина Ковальчук, Віталій Ганжа, Володимир Йосипчук, Олена Коломієць, Маркіян Пахольчак та Микола Пасічник (архітектурно-інженерна компанія AVR Development).

Jam Factory Art Center від AVR Development: як перетворити старовинну лікеро-горільчану фабрику на сучасний центр cоntemprary art

Jam Factory Art Center від AVR Development

Проект Jam Factory Art Center приймає участь у конкурсі у номінациї «Реставрація культурно-історичної спадщини України (реалізований проект) – площа його, до речі, становить 3 753 кв. м.

 

Jam Factory Art Center – це проект ревіталізації колишньої лікеро-горільчаної фабрики «Йозеф Кронік і син», яку в радянський час переобладнали під виробництво повидла, пастили й томатної пасті.

Після досить тривалого пустування в 2015 році колишню «Фабрику повидла», як ії називали місцеві жителі,  купив швейцарський та австрійський історик і меценат Гарольд Біндер, який і вирішив облаштувати тут центр сучасного мистецтва.

Складова структура колишньої лікеро-горільчаної фабрики «Йозеф Кронік і син» зберігається майже у тому ж стані, що й при першому хазяїні, а різноманітні елементи були пристосовані до потреб центру сучасного мистецтва Jam Factory Art Center.

Центр сучасного мистецтва Jam Factory Art Center поєднуватиме різні напрямки — образотворче мистецтво, театр, музику, кіно- та студійні майстерні.

Крім виставкових просторів, у центрі сучасного мистецтва Jam Factory Art Center розмістять сцену для театральних вистав, кінопоказів і концертів, художню резиденцію-майстерню, енергоефективну парковку й зелений ангар, крамницю, ресторан і бар івано-франківської мережі «23 ресторани».

Відкриття Jam Factory Art Center було заплановане ще на весну 2022 року. Проте пандемія, а потім і повномасштабне вторгнення ворога в Україну трішки відкоригували ці плани. Тож лише 18 листопада 2023 року, після 8 років ревіталізації, центр сучасного мистецтва відкрив свої двері для відвідувачів.

Отже, за вісім років ревіталізаціх романтичні руїни будівлі перетворили у мультифункціональний комплекс, який має на меті об’єднати людей довкола сучасного мистецтва, а також стати майданчиком для розумного дозвілля.

Тут будуть проводити виставки, театральні, музичні перформанси та освітні події – тож ласкаво просимо усіх, хто цікавиться сучасним мистецтвом, завітати до Jam Factory Art Center за адресою м. Львів, вул Богдана Хмельницького, 124, тел.  068-728-15-32.

Джерело — DMNTR журнал «Дім та інтер’єр», «Дом и Интерьер»