Двоповерховий будинок від ArchiWood Group: домівка для тих, хто повністю втратив житло

Игорь Коваленко | 16:47 23.06.2024 | 1184

Починаємо знайомити наших читачів з найбільш цікавими проектами (звісно, на наш погляд – прим. ред.), що були надіслані на розгляд журі Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу «Urban Renaissanse — JULE 2024» на найкращий проєкт відновлення соціальних будівель і прилеглих територій, зруйнованих унаслідок війни. Конкурс організований, нагадаємо про всяк випадок,  відомою громадською  організацієй «Зірковий шлях», генеральним медіа-партнером конкурсу виступає наш блог архітектури і дизайну IZBA, а консультантом конкурсу — Ігор Коваленко, дизайн-журналіст, івент-менеджер і головний редактор блогу архітектури і дизайну IZBA. Конкурс проходить за сприяння та інформаційної підтримки адміністрації Краматорського району Донецької області, а також за підтримки Святогірської міської ради та Святогірського відділу культури та спорту. Отже, сьогодні ми хочемо представити вам двоповерховий будинок для вимушених переселенців, які повністю втратили житло – його виконали спеціалісти архітектурної майстерні Ярослава Терлецького ArchiWood Group. Ну, а тепер ми надаємо слово СЕО компанії ArchiWood Group і головному архітектору проекту Ярославу Терлецькому.

Двоповерховий будинок від ArchiWood Group: домівка  для тих, хто повністю втратив житло     Двоповерховий будинок для тих, хто повністю втратив житло – проект ArchiWood Group  

Двоповерховий будинок від ArchiWood Group

— На нашу думку, правильне вирішення проблеми людей, які повністю втратили житло внаслідок воєнних дій, слід шукати саме в площині двоповерхових зблокованих будинків.

Так, звісно, такий двоповерховий будинок не можна вважати повноцінним постійним житлом – це, скоріше, формат «смарт-квартир».

Двоповерховий будинок для тих, хто повністю втратив житло – проект ArchiWood Group  

Але по витратах на інженерні мережі і благоустрій такі будинки  обійдуться  суттєво дешевше за будівництво індивідуальних житлових будинків.

Двоповерховий будинок для тих, хто повністю втратив житло – проект ArchiWood Group  

Будівництво таких будинків можна буде виконати з CLT-панелей або з готових модулів на основі дерев’яного каркасу.

Двоповерховий будинок для тих, хто повністю втратив житло – проект ArchiWood Group    

Це дозволить мінімізувати терміни будівництва та оздоблення.

Будинок для тих, хто повністю втратив житло – проект ArchiWood Group  

За умов війни і обмежених ресурсів це буде, на нашу думку, більш правильним рішенням.

Будинок для тих, хто повністю втратив житло – проект ArchiWood Group