Архітектурне бюро як бойова одиниця: тимчасове житло, etc.

Игорь Коваленко | 21:01 16.02.2023 | 1851

Ми вже неодноразово розповідали на сторінках нашого блогу про те, як наші архітектори допомагають Україні у війні з агресором, що вже майже рік триває на території нашої країни. На самому початку війни українські архітектори підписали маніфест, в якому йшлося про необхідність згуртування лав та об’єднання зусиль у допомозі Україні як під час війни, так і після її закінчення. І сьогодні багато українських архітекторів не лише зайняті своєю основною роботою – проектуванням цивільних будівель, — але й допомагають Україні у її відновленні. Так що архітектурне бюро сьогодні можна прирівняти до бойової одиниці, яка бореться з агресором на своїй ділянці фронту (звучить, звичайно, дещо пафосно, проте це дуже близько до істини — прим. ред.). Сьогодні ми трохи докладніше розповімо читачам про деяких із них – брак місця не дозволяє охопити всіх, хто на це заслуговує, в рамках однієї публікації.

Архітектурне бюро як бойова одиниця: тимчасове житло, etc.

Архітектурне бюро як бойова одиниця

Студія balbek bureau

Студія balbek bureau – це міжнародна студія архітектури та дизайну інтер’єру, яку започаткував український архітектор Слава Балбек. На рахунку студії кількадесят житлових, комерційних та корпоративних об’єктів, а також соціально стійких просторів.

balbek bureau — RE: Ukraine. Monuments

Незабаром після початку війни студія створила проект тимчасового житла для наших громадян RE:UKRAINE/refugee houses project, а потім Слава Балбек запустив проект RE:Ukraine. Monuments з розробки захисних конструкцій для будь-якого пам’ятника незалежно від його габаритів.

balbek bureau — RE:UKRAINE/ refugee houses project

Архітектурне бюро Drozdov&Partners

Архітектурне бюро Drozdov&Partners заснував понад чверть століття тому у Харкові архітектор Олег Дроздов. Один з найбільш відомих (і неоднозначних) проектів бюро – Театр на Подолі у Києві. З перших днів війни архітектурне бюро активно працює у напрямку надання допомоги українцям, які постраждали від війни.

Drozdov&Partners — Театр на Подолі

Наприклад, архітектурне бюро Drozdov&Partners спільно з колегами з Replus Bureau і Ponomarenko Bureau розробило проект «Прихисток». У рамках цього проекту спортзали та актові зали різних навчальних закладів перетворюються на тимчасові житлові простори для вимушених переселенців за допомогою системи швидкозведених перегородок, які формують окремі кімнати.

Drozdov&Partners — тимчасовий притулок для переселенців

Студія Makhno Studio

Засновник студії українського дизайну, архітектури та кераміки Makhno Studio – архітектор, кераміст та колекціонер Сергій Махно. У проектах студії гармонійно поєднуються українські традиції, світові тенденції, японська філософія Вабі-Сабі, сили природи та людський талант. За час існування студія реалізувала понад шістсот проектів у більш ніж двадцяти країнах світу.

Makhno Studio — Lake house

Наразі Makhno Studio відновила свою роботу, а паралельно з цим бере участь у волонтерському русі та відновленні України. Архітектори студії вже подали заявку на участь у групі зі сталої відбудови Ірпеня.

Makhno Studio — Futago House

Архітектурне бюро Replus Bureau

Архітектурне бюро Replus Bureau створює нетипові, складні та ретельно продумані об’єкти, які цілком відповідають світовим тенденціям в архітектурі та дизайні.

Replus Bureau — школа мистецтв у Львові

В даний час архітектурне бюро в рамках проекту «Прихисток» облаштовує центри для людей, які рятуються від війни, висвітлює свої реалізовані об’єкти, зруйновані агресорами, та бере активну участь у волонтерському русі.

Replus Bureau — тимчасовий притулок для переселенців

Архітектурне бюро Ponomarenko Bureau

Архітектурне бюро Ponomarenko Bureau було засноване у 2020 році в Харкові та, незважаючи на невеликий стаж роботи, двічі номінувалося на проект року за версією ArchDaily, отримало премію ArtSpace у категорії HoReCa та потрапило до шорт-листа конкурсу «Інтер’єр року». Окрім того, бюро увійшло до топ-30 Національного рейтингу креативності та майстерності України.

Ponomarenko Bureau — кав’ярня Black & Milk у Харкові

У рамках допомоги Україні бюро створює тимчасове житло для біженців у рамках проекту «Прихисток». Окрім цього, бюро розробило проект UkrArt NFT, який покликаний об’єднати творчих людей для створення колекції NFT-артів – кошти від їхнього продажу будуть передані на гуманітарні потреби України.

Ponomarenko Bureau — проект UkrArt NFT