«Слава Україні!»: шовкові килими кольорів українського прапора в салоні килимів та штор «Хоттабич»

Игорь Коваленко | 11:33 15.10.2023 | 1865

Незважаючи на те, що наша країна понад півтора роки перебуває у стані непримиренної війни, агресорам не вдається зламати дух українського народу та перетворити його життя на некерований хаос. Більшість із нас відповідно до сакраментального слогана «Business as usual» у міру можливості продовжує свою професійну діяльність. Архітектори проектують нові житлові комплекси, будівельники зводять їх, дизайнери проектують інтер’єри, а магазини та салони комплектують їх меблями, предметами декору та текстильними виробами – це повною мірою стосується і добре відомого в Україні салону килимів та штор «Хоттабич». Незважаючи на не надто сприятливі (м’яко кажучи – прим. ред.) обставини салон «Хоттабич» бере активну участь у європейських виставках і постійно поповнює свої колекції килимів, тканин та аксесуарів для штор, забезпечуючи своїм численним клієнтам такий самий бездоганний сервіс, як у мирний час. Зокрема, нещодавно в асортименті салону з’явилися два унікальні килими «Слава Україні!»: розмір квадратного килима — 1,80м х 1,80м), розмір овального килима — 1,70м на 2,60м.

«Слава Україні!»: шовкові килими кольорів українського прапора в салоні килимів та штор «Хоттабич»

«Слава Україні!»

Їхні ескізи були створені дизайнерами салону, після чого килими були виготовлені на одній із провідних світових фабрик з виробництва шовкових килимів (її назву ми навмисне не вказуємо, щоб зберегти інтригу – прим. ред.) на спеціальне замовлення салону «Хоттабича». Втім, краще, напевно, надати слово одному із засновників салону – Карену Дірочьяну.

Карен Дірочьян

— Розробляючи дизайн килимів «Слава Україні!», наш дизайнерка Наталя Деженкова використовувала кольори національного прапора України – жовтий та блакитний.

Наталя Деженкова

Під час створення ескізів «Слава Україні!» Наталю надихали дитячі спогади про золоті колосся пшениці та яскраве блакитне небо України, що дарують нескінченну життєву енергію – саме поєднання цих двох кольорів є загальновідомим символом нашої країни. Енергію сонця могло передати тільки шовкове волокно — воно, як ніяка інша тканина, просякнута життєствердною силою сонця.

Наталю надихнули дитячі спогади про золоті колосся пшениці та яскраве блакитне небо. Достатньо одного погляду на килими «Слава Україні!», щоб відчути позитивну енергію – енергію творення, творчості та любові – і, нехай навіть у думках, вимовити: «Слава Україні!». Всі ці емоції повною мірою відчула Наталя при створенні дизайну цих килимів – і, гадаємо, у вас виникнуть подібні відчуття.

Втім, говорячи про килими «Слава Україні!» не можна обмежитись їх візуальним сприйняттям. Доторкнувшись до килима, ви приємно здивуєтеся, бо ваші відчуття будуть не менш глибокими.

Під час виготовлення килимів «Слава Україні!» булв використаний один з найдорожчих сортів шовку. Кожен килим виготовлявся протягом 8 місяців, оскільки килими робляться вручну, і кожен із вузлів в’яжеться руками. Скульптурна прострижка на килимах надає їм об’єму і дозволяє розкритися всій красі шовкової нитки. Окремо треба зазначити, що питаннями  прострижки килимів опікувалася Анна Масюк, яка розробила її концепцію — вона займається реставрацією килимів і добре знається на цьому.

Анна Масюк

До речі, шовкова нитка має 5 граней, і при попаданні на неї світла, кожна грань відбиває світло. Світло, що потрапило на килими, переломлюється, що викликає абсолютно неповторний ефект, забезпечити який може тільки шовк.

Провівши рукою по будь-якому килиму «Слава Україні!», ви отримаєте емоційний релакс. Шовк — найсуворіший екзаменатор майстерності фахівця з виготовлення килимів.

Шовкова нитка, що потрапляє до рук справжнього майстра, винагороджує його працю феєричним результатом, який перевершує всі очікування – у цьому ви зможете переконатися самі, відвідавши салон «Хоттабич», розташований за адресою пр. А. Поля, 48-А, Дніпро, Україна.

Щодо попередньої інформації про килими «Слава Україні!», ви можете отримати її, зателефонувавши за тел. +38-063-469-22-17 або написавши на e-mail koverdnepr@gmail.com. Менеджери салону із задоволенням дадуть відповідь на всі ваші запитання — нам же залишається лише сказати: «Слава Україні!»