Deep Bar від студії YOD Group: концептуальний заклад у центрі Дніпра – ресторан, бар, кав’ярня та лаунж «в одному флаконі»

Игорь Коваленко | 14:44 22.08.2023 | 1638

Кожному з нас, мабуть, знайома така ситуація: компанія друзів збирається провести вечір у якомусь закладі, але, оскільки смаки та уподобання у всіх різні, з вибором закладу можуть виникнути деякі складнощі. Комусь до душі невелика затишна кав’ярня, хтось звик зустрічатися з друзями біля барної стійки, а хтось воліє як слід «відтягнутися» у солідному ресторані. Якийсь час тому у самому центрі Дніпра з’явився заклад, який об’єднав усі ці формати – йдеться про двоповерховий заклад Deep Bar (скорочено – просто Deep), дизайн інтер’єру якого виконали співробітники студії комерційного дизайну YOD Group.

Deep Bar від студії YOD Group: концептуальний заклад у центрі Дніпра – ресторан, бар, кав'ярня та лаунж «в одному флаконі»

Deep Bar від студії YOD Group

Заклад Deep Bar, відкритий у підвальному приміщенні на розі пр. Дмитра Яворницького та вулиці Барикадної, є дійсно мультифункціональним, оскільки він об’єднав у собі одразу кілька форматів – ресторану, бару, кав’ярні та лаунжу, – тож його сміливо можна назвати комплексом. Втім, це ще не все: в рамках комплексу Deep Bar працюють квітковий магазин і винний бутік, так що і для романтичної вечері вдвох Deep Bar підійде якнайкраще – втім, про все по порядку.

Deep Bar – це двоповерховий заклад, на першому поверсі якого розмістився невеликий зал із вітринними вікнами. У залі знаходяться квітковий магазин та кілька невеликих столиків – не дивно, що у масштабному прозорому холодильнику винні пляшки сусідять із квітами.

По суті, перший поверх – це щось подібне до передпокою, що веде до основної частини зали. Щоб потрапити в неї, потрібно не піднятися сходами – вони приховані за масивними сталевими дверима, схожими на двері рефрижератора, — а, навпаки, спуститися щоб опинитися в просторому підвальному приміщенні.

Взагалі кажучи, в Deep Bar до послуг відвідувачів не один, а два бари. Перший – це винний бар з камерною атмосферою та високою склепінчастою стелею. Другий – це міксологічний бар із лаунж-зонами. (Для тих, кому ще незнайомий цей термін, зазначимо, що міксологія – це, якщо можна так висловитися, алхімія в барній індустрії: на відміну від бармена, бармен-міксолог більше працює зі смаковим балансом коктейлю і пропонує гостям нові авторські суміші з нестандартною подачею або, навпаки, відверті рімейки класичних коктейлів (прим. ред.).

Також тут передбачені зона для куріння, кальянна, частково відкрита кухня та місце для діджея.

Візуальна домінанта Deep Bar — це інсталяція з дерев’яних фрагментів, що створюють чоловіче обличчя. Вона знаходиться за барною стійкою, на тлі полиць з рядами пляшок Ця інсталяція – своєрідна метафора миролюбної людини, яка задоволена собою і світом: адже до бару, як правило, приходять саме за цим відчуттям.

Основний матеріал в інтер’єрі Deep Bar – дубова деревина. Дизайнери використовували тут переважно перероблений матеріал, а саме — дошки, які використовувалися в іншій будівлі близько 70 років тому.

Натуральні матеріали у поєднанні з продуманою світловою схемою створюють у Deep Bar камерну та дуже затишну атмосферу. Відсутність вікон у приміщенні з нестачі перетворилася на перевагу – вийшов ідеальний інтер’єр для вечірнього бару такого формату.

У залі, де знаходиться міксологічний бар, зі стелі звисає коріння, яке концептуально з’єднує два рівні закладу — воно символізує коріння квітів із квіткового магазину, розташованого на першому поверсі.

– Таким чином, ми відображаємо ідею занурення, пов’язану з назвою місця, – каже співзасновник YOD Group Володимир Непійвода. — Квітка не може існувати без коріння – так і все у цьому світі має свої причини та наслідки.

Все пов’язано, і кожна дія має якесь коріння. Ми розпочали свою роботу над дизайн-проектом з аналізу переваг та недоліків простору і в результаті запропонували нашому клієнту концепцію, яку назвали «Коріння та паростки».

Ця ідея сформувала «легенду» місця та підкреслила переваги простору, які ми відобразили в його інтер’єрі. Ми виділили його сильні сторони та створили абсолютно новий концептуальний формат.

На закінчення треба сказати, що на міжнародному конкурсі «RESTAURANT & BAR DESIGN AWARDS» серед 200 аналогічних закладів закладів проект інтер’єру Deep Bar переміг у номінації Surface Interiors та був визнаний як  найкращий дизайн-проект Європи.

Джерело — yod.group