Акцентна стіна у інтер’єрі: двадцять надихаючих прикладів

Игорь Коваленко | 11:34 11.04.2023 | 1074

Сучасні дизайнерські тенденції диктують нам свої умови оформлення інтер’єрів: сьогодні їх усе частіше виконують у лапідарному, мінімалістичному, а подекуди навіть у аскетичному стилі. Звичайно, світлий, легкий, вільний та повітряний інтер’єр – це, насамперед, естетично та функціонально, а крім того, на відміну від складних і сміливих по кольорам або фактурам дизайнерських рішень, він з часом не починає дратувати господарів квартири або будинку. Однак іноді в такому інтер’єрі виникає відчуття, що «чогось не вистачає», чи, як то кажуть, «оку нема за що зачепитися». Потребу в яскравих акцентах можна задовольнити за допомогою зміни декору приміщення – штор, диванних подушок та іншого текстилю. Але також у подібних випадках дизайнери часто використують такий прийом, як акцентна стіна, яка здатна стати яскравим акцентом та справжньою родзинкою вашого інтер’єру.

Акцентна стіна у інтер’єрі: двадцять надихаючих прикладів

«Штори та фарба», дизайн — Maude McEvoy

Акцентна стіна у інтер’єрі

Що ж таке акцентна стіна? Як і випливає з її назви, акцентна стіна – це ціла стіна або її частина, що контрастує по кольору та/або по фактурі з іншими поверхнями. Але, крім суто естетичного призначення, акцентна стіна в дизайні інтер’єру здатна вирішити і низку функціональних завдань.

М’яка акцентна стіна, дизайн — Nathan Schroder

Акцентна стіна – це не просто гарний декоративний елемент. Вона завдає настрій інтер’єру приміщення і навіть може скоригувати недоліки приміщення.

Проста та натхненна природою акцентна стіна, дизайн — Sean Dagen

Насамперед акцент на стіні потрібен для того, щоб оживити простір, внести в нього динаміку та нову енергію. Це легко зробити, використовуючи малюнок, візерунок або просто лінії.

«Тонкі дерев’яні панелі«, дизайн — Stephen Kent Johnson

Ще одна функція, яку виконує акцентна стіна – корекційна. Так, за допомогою контрастної лінії посередині довгої стіни можна досягти враження квадратності кімнати. А вдало вибраний колір акцентної стіни здатний візуально наблизити чи віддалити її.

Акцентна стіна для скелелазіння, дизайн — Suzanna Scott

Зонування приміщення – ще одне завдання, яке може вирішити така стіна.

«Цегла, пофарбована в білий колір», дизайн — Stephen Kent Johnson

Окрема стіна або її ділянка, покрита матеріалом з іншою фактурою або іншого кольору, дозволяє візуально відокремити, скажімо, місце відпочинку, обідній стіл або робочу зону.

«Відповідність шаблону», дизайн — Francesko Lagnese

А ще така стіна – чудовий спосіб привернути увагу до потрібних предметів та відволікти від непотрібних.

«Помаранчева дошка для бісеру», дизайн — Read McKendree

Отже, така стіна може миттєво змінити не тільки кімнату, у якій вона обладнана, а й атмосферу всього життєвого простору.

«Затишний камінь», дизайн — Annie Schlechter

Це звучить так, начебто вона може порушити баланс його дизайнерської симетрії, але насправді така стіна  просто додає приміщенню нотку розмірності, інтриги та стилю.

«Чорний ящик», дизайн — Heidi Caillier

Де саме у інтер’єрі влаштовується акцентна стіна — як і у будь-якого популярного дизайнерського прийому, у акцентної стіни є класичні області застосування.

«Просто сплеск», дизайн — Tamsin Jjynson

Традиційно акцентна стіна робиться:

— у спальні — біля ліжка або навпроти нього.

Яскрава та смілива акцентна стіна, дизайн — 2LG Studios

— у вітальні – за телевізором чи за диваном.

«Всюди смуги», дизайн — Mark Roskamas

— на кухні: контрастний по відношенню до інших стін кухонний фартух, викладений плиткою на всю довжину та ширину стіни, може послужити акцентною стіною. Також вона часто візуально відокремлює обідню зону.

«Просто оздоблення», дизайн — Nicole Franzen

— у санвузлі: тут акцентною стіною виділяють зони розміщення сантехнічних приладів, а остаточне рішення, яку саме зону виділити, залежить від геометрії приміщення.

«Квітковий пунш», дизайн – Heidi Caillier

Крім готових рішень, які можуть підійти не для всіх інтер’єрів, існує кілька правил розташування акцентної стіни, якими можна керуватися в будь-якому випадку, а саме:

«Несподіваний фартух», дизайн — Margaret Austin

Акцентна стіна повинна бути видна людині, що входить до приміщення, отже, ідеальне її розташування – навпроти вхідних дверей.

«Фреска», дизайн – Studio DB

У вузьких приміщеннях акцентною стіною краще зробити одну з коротких стін.

«Несподіване сонце», дизайн — William Abranowicz

Розміщуючи акцентну стіну в зоні за телевізором, не слід вибирати надто яскраві відтінки або орнаменти, що занадто привертають увагу — це буде відволікати вас від перегляду фільмів і передач.

Акцентна стіна з примхливою текстурою, дизайн — Jenna Peffley

Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі двадцять прикладів акцентноі стіни від різних відомих дизайнерів – можливо, вони надихнуть вас на створення чогось подібного у вашому власному життєвому просторі.

Джерело — essentialhome.eu

Акцентна стіна з тонким візерунком, дизайн — Trevor Tondro