«Colors of life»: мистецтво, мода і терапія «в одному флаконі» на виставці Фаїни Єренбург у віденській галереї «KreativRaum Galerie»

Игорь Коваленко | 18:43 30.10.2024 | 351

Як ми не раз вже зазначали на сторінках нашого блогу, за ті більш ніж два з половиною роки, що наша країна веде непримирену війну з агресором, життя внесло свої корективи в деякі постулати, що ще не так давно здавалися нам незаперечними істинами. Зокрема, сталий вираз «коли говорять гармати, музи мовчать» — сьогодні він не відповідає дійсності. І зовсім не в останню чергу це стосується українських митців: наприклад, роботи української художниці Фаїни
Єренбург за останній час демонструвалися на чотирьох виставках за кордоном – у «Superstudio Village» (Мілан, Італія), у «Королівській віллі» (Монза, Італія), у культурному центрі «Сан Гаетано» (Падуя, Італія) і нарешті , у галереї «MyOwnGallery» (Мілан, Італія). І ось нещодавно мисткиня виставила свої роботи  ще на одній виставці під назвою «Colors of life». Виставка «Colors of life» пройшла у Відні, в галереї «KreativRaum Galerie».

«Colors of life»: мистецтво, мода і терапія «в одному флаконі» на виставці Фаїни Єренбург у віденській галереї «KreativRaum Galerie».

«Colors of life»

Фаїну Єренбург, мабуть, можна назвати одною з найбільш відомих українських художниць серед українських дизайнерів та архітекторів. Справа у тому, що Фаїна вже понад 30 років працюює арт-директором відомої української компанії «Davis Casa»: саме ця компанія була одною з перших, що познайомила їх з предметами меблів від найвідоміших у світі меблевих брендів — і, можливо, саме ця посада стала відправною точкою для професійного розвитку художниці у креативній сфері, що далося взнаки. Результат можна було спостерігати, зокрема, на виставці «Colors of life»  – втім, про усе за порядком.

Мисткиня працює у напрямку абстракціонізму, поєднуючи нефігуративний живопис та дослідження кольору – тож, стосовно її творчості сміливо можна використати такий популярний сьогодні термін, як cоntempоrary art. Виразні та сповнені енергії, полотна художниці, які можна було побачити на виставці «Colors of life», немов надихають глядача оптимізмом та постають свого роду маніфестом Надії.

Вплив кольору на психоемоційний стан людини та інтеграція мистецтва у повсякденне життя є головними темами у роботі Фаїни. І народження бренду одягу «Fayina Yerenburh» стало природним розвитком її багаторічних досліджень у цій сфері.

Саме тому поява шовкових шарфів та суконь із принтами художниці стала природним продовженням її творчості. Арт-текстиль від фешн-бренду «Fayina Yerenburh» також був представлений на виставці «Colors of life».

Влітку 2022 року, попри надскладні умови роботи, художниці вдалося реалізувати свою мрію — створити колекцію шовкових хусток із власними принтами. Тоді ж, у  колаборації з відомим київським дизайнером Федором Возіановим Фаїна розробила колекцію яскравих арт-суконь у дусі гламурної ексцентрики 60-70-х років минулого сторіччя. Головним бажанням мисткині було спрямування терапевтичної дії кольору на оточуючих — і це їй безперечно вдалося, про що красномовно свідчать полотна, що демонструвалися на виставці «Colors of life».

Фаїна народилася у місті Дніпро, має вищу математичну освіту. Однак мистецтво надихало її все життя – і це не могли не помітити відвідувачі виставки «Colors of life».  Після насиченого творчого шляху — гри у театрі, роботі у джазовому клубі та співпраці з найкращими світовими брендами у сфері інтер’єрного дизайну — вона прийшла до образотворчого мистецтва та усвідомила, що колір посідає важливе місце у її власному світосприйнятті, у чому теж могли переконатися відвідувачі виставки «Colors of life».

Через кольори, вважає художниця, відбувається комунікація з підсвідомим та навколишнім світом. Фаїна також колекціонує український живопис та називає його одним з найважливіших джерел натхнення.

«Чим гірше обставини навколо, тим яскравіше мої картини, — говорить художниця. Перші місяці повномасштабного вторгнення я не могла малювати. Згодом почала створювати багато полотен. Згодом вони ставали все більш яскравими, бо мені фізично бракувало кольору» — і це підтверджують полотна, експоновані на виставці «Colors of life».

Зараз, коли життя стало чорно-білим, шалено хочеться яскравих барв. Буквально випустити колір на свободу, розлити його вулицями міста. Можливо, саме так проявляється жага до життя, протест на рівні підсвідомого проти того, що нас хочуть знищити».

Отже, підбиваючи підсумки усього вищесказаного, можна зазначити, що на виставці «Colors of life» зустрілись мистецтво, мода і терапія. Ну, а нам залишається лише щиро побажати Фаїні успіхів у подальшому розвитку її творчості та, як то кажуть, нових ідей і звершень.